محاسبه مصالح
تماس با ما
ارتباط واتس آپ
شاخص های بلوک هبلکس با کیفیت

شاخص های بلوک هبلکس با کیفیت چیست و یک هبلکس چه ویژگی هایی دارد؟

شاخص های بلوک هبلکس با کیفیت را با هم بررسی می کنیم. بلوک هبلکس از مصالح ساختمانی نوینی است که نوید ساختمان هایی مستحکم تر، سبک تر و در عین حال ارزان تر را می دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا با بررسی این نوع بلوک ها بیشتر با نوین ترین مصالح ساختمانی آشنا شویم.

شاخص های بلوک هبلکس با کیفیت

شاخص های بلوک هبلکس با کیفیت بسته به کارخانه و کشور سازنده از کیفیت های مختلفی برخوردار هستند و بلوک هبلکس که به صورت رسمی با نام بلوک سبک AAC یا Autoclaved Aerated Concrete  شناخته می شود از جمله مقاوم ترین مصالح ساختمانی است که می تواند جایگزین بسیار خوبی برای سایر بلوک ها باشد. این بلوک با ترکیب، سیلیس، آهک، پودر آلومینیوم و سیمان ساخته می شود. برای ساخت این بلوک حرارت بالایی به اندازه 200 درجه سانتیگراد و فشار 12 اتمسفر نیاز است. کاربرد اصلی این بلوک برای ساخت دیوارهاست که می تواند دیوارهایی مقاوم و در عین حال سبک با آن ساخت. از این رو پیش از خرید باید با شاخص های کیفیت آن آشنا شوید. از جمله موارد مهم در ساخت بلوک هبلکس، مقاومت در برابر صدا است. یک بلوک هبلکس باید بتواند تا 50 دسی بل از صدای محیط بیرون را کم کند. به این صورت که اگر در بیرون از ساختمان تا 80 دسی بل صدا ایجاد می شود، در داخل ساختمان باید تنها 30 دسی بل صدا وارد شود. بنابراین زمانی که از هبلکس در ساختمان استفاده شود استفاده از عایق هایی همچون پشم سنگ را تا حد زیادی کاهش می دهد مگر اینکه در محلی با سر و صدای زیاد استفاده شود و یا پنجره ها عایق نباشند. شاخص های بلوک هبلکس با کیفیت باید بتواند در برابر گرما و سرما نیز مقاومت کند. یک بلوک هبلکس خوب باید ضریب انتقال دمایی 0.12 داشته باشد. بنابراین بلوکی که این ضریب انتقال حرارت را داشته باشد می تواند باعث شود ساختمانی که با آن ساخته می شود در مصرف انرژی برای گرم شدن و یا سرد شدن صرفه جویی کند.

شاخص های بلوک هبلکس باکیفیت

دیگر مسئله مهم که باید مورد توجه قرار گیرد وزن بلوک است به گونه ای که یک متر مربع از بلوک هبلکس نباید وزنی بیش از 500 تا 600 کیلوگرم داشته باشد چرا که اگر وزن زیاد باشد یکی از مهمترین قابلیت های این بلوک که سبک وزن بودن آن و در نتیجه مقاومت بهتر در برابر زمین لرزه است کاهش پیدا می کند. وزن هبلکس به کیفیت موادی بستگی دارد که با آن ساخته می شود و اگر مواد سازنده بلوک کیفیت پایینی داشته باشند و یا ناخالصی های بیش از حد مجاز در آن ها راه پیدا کرده باشد باعث کاهش کیفیت بلوک می شود.

از دیگر موارد مهم در کیفیت بلوک هبلکس می توان به مقاومت آن در برابر آتش سوزی اشاره کرد. بلوک هبلکس باید بتواند تا حد زیادی در برابر آتش سوزی مقاومت کند و اصولا از جمله مهمترین دلایل استفاده از هبلکس در ساختمان سازی همین مقاومت بیشتر نسبت به سایر بلوک ها در برابر آتش است. این موضوع سبب شده استفاده از هبلکس برای ساختمان هایی که بیشتر در معرض آتش هستند توصیه شود به گونه ای که استفاده از این بلوک می تواند در طی یک آتش سوزی با احتمال بسیار بالاتری ساختمان را از نابودی نجات دهد.

موضوع مهم دیگر مقاومت فشاری بلوک هبلکس است. مقاومت این بلوک 3.5 نیوتن بر میلی متر مربع است که باعث می شود بتوان به راحتی این بلوک ها را برش داد و از رولپلاک در آنها استفاده کرد. از این رو یک هبلکس خوب باید مقاومت فشاری در همین حول داشته باشد.

شرکت عمرانیه تأمین کننده بهترین نوع بلوک هبلکس (بلوک AAC) با ویژگی های فوق می باشد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

اشتراک
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
0
نظر شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x