محاسبه مصالح
تماس با ما
ارتباط واتس آپ
مقایسه بلوک هبلکس با کیفیت با دیگر بلوک ها

مقایسه بلوک هبلکس با دیگر بلوک ها

بلوک هبلکس با کیفیت ترین و جدید ترین نوع بلوک های ساختمانی است که از ویژگی های بسیار خوبی نسبت به سایر بلوک ها برخوردار است. اما در بازار انواع و اقسام بلوک های ساختمانی موجود هستند و از این رو ما در ادامه با بررسی و مقایسه بلوک های ساختمانی به شما کمک می کنیم بهترین بلوک را انتخاب کنید. پس تا انتها با عمرانیه همراه باشید.

بلوک هبلکس با کیفیت

انواع بلوک ها

بلوک های ساختمانی انواع مختلفی دارند که برخی از آنها قدمت طولانی داشته و برخی نیز جدیدا و با پیشرفت تکنولوژی ساخته شده اند. یکی از قدیمی ترین مصالح برای ساختمان سازی آجر فشاری است. آجر فشاری قرن ها به عنوان یک بلوک مستحکم و قابل اعتماد به کار رفته است ولی هم اکنون به دلیل مشکلاتی که در ادامه به آن اشاره خواهد شد نقش آن در ساخت دیوار و سقف رفته رفته کاهش پیدا کرده است و بیشتر به عنوان پی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر بلوک مورد استفاده در ساختمان سازی بلوک سفال است. بلوک سفال که با نام آجر سفال نیز شناخته می شود. چند سالی است که این بلوک ها به واسطه وزن پایین و همینطور قیمت پایین خود مورد استقبال قرار گرفته اند و در ساختمان های بسیاری از آنها استفاده شده است. این بلوک ها تو خالی ساخته می شوند و توصیه شده است که بین آنها با ملات پر نشود.

هبلکس با کیفیت

دیگر بلوک که رواج بسیار زیادی در ساختمان سازی دارد بلوک سیمانی است. بلوک سیمانی که همانطور که از نامش پیداست با قالب های سیمانی ساخته می شود بلوکی نسبتا قدیمی بوده ولی همچنان به دلیل استحکام و قیمت پایین خود به وفور در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد هر چند کم کم در حال جایگزینی با سایر بلوک هاست. بلوک لیکا دیگر بلوک مورد استفاده در ساختمان سازی است. این بلوک نیز همچون بلوک سیمانی از سیمان ساخته می شود اما در ترکیبات و همچنین شکل نهایی آن تفاوت هایی با بلوک های سیمانی معمولی وجود دارد. این بلوک ها معمولا با ضخامت کم ساخته می شوند. بلوک های لیکا کیفیت و کارایی بالایی دارند ولی هزینه استفاده از آنها نسبت به بلوک سیمانی بالاتر بوده و همین موضوع سبب شده کمتر از آنها استفاده شود. بلوک هبلکس جدید ترین نوع بلوک است که با نام AAC شناخته می شود. این بلوک از ترکیب مواد مختلفی از سیمان، پودر آلومینیوم، سیلیس و… تشکیل شده است که در حرارت بالا پخته می شود و از این رو استحکام بالایی دارد.

مقایسه بلوک هبلکس با کیفیت با سایر بلوک های ساختمانی

وزن:

وزن از جمله مهمترین مولفه ها در انتخاب یک بلوک ساختمانی است. در میان بلوک هایی که در بالا نام بردیم، آجر فشاری بالاترین وزن را دارد به گونه ای که وزن مخصوص یک متر مکعب از آن به 1.7 تن می رسد که بسیار سنگین است. وزن بالای آجر فشاری باعث شده است استفاده از آن برای دیوار ها و سقف بسیار کاهش پیدا کند. وزن مخصوص بلوک سیمانی نیز به 1.3 تن بر متر مکعب می رسد که باز هم وزن زیاد است. بلوک های لیکا وزنی 850 کیلوگرمی دارند ولی سبک ترین مصالح بلوک سفال و بلوک هبلکس هستند. این دو بلوک به ترتیب 500 و 600 کیلوگرم وزن مخصوص به ازای هر متر مکعب دارند. از این رو بر اساس وزن می توان گفت بلوک هبلکس با کیفیت سبک ترین مصالح ساختمانی است. پس با استفاده از بلوک هبلکس می توانید خانه ای مستحکم و در عین حال سبک وزن داشته باشید. وزن کم خانه می تواند کم شایانی به مقاومت در برابر زمین لرزه کند.

هبلکس

عایق حرارتی:

عدم ورود و خروج هوای محیط ساختمان باعث صرفه جویی محسوسی در مصرف انرژی می شود به گونه ای که می توانید با انرژی بسیار کمتری در زمستان ها خانه خود را گرم کرده و با انرژی کمتری نیز در تابستان ساختمان را خنک کرد. در این بین بلوک هبلکس و بلوک لیکا هر کدام به ترتیب با ضریب انتقال حرارت 0.12 و 0.15 بهترین انتخاب ها هستند. پس از آن بلوک سیمانی و آجر فشاری با ضریب 1 هستند و در نهایت نیز بلوک سفالی قرار می گیرد که ضریب 1.1 دارد. از این رو بهترین انتخاب برای بلوک ساختمانی که کمترین تبادل حرارتی با محیط را داشته باشد، هبلکس است.

عایق صدا:

میزان صدای ورودی به ساختمان به خصوص برای ساختمان هایی که در نزدیکی مکان های پر سر و صدا قرار دارند بسیار مهم است. در واقع چه ساختمان مسکونی باشد و چه اداری نیاز به آرامش یه موضوع جدی است. در میان بلوک های ساختمانی بلوک هبلکس بهتر از هر مصالح دیگری می تواند از ورود صوت به داخل خانه جلوگیری کند و تا 50 دسی بل از صدای محیط را کاهش می دهد. رتبه بعدی به بلوک لیکا می رسد که تا 45 دسی بل از صدای محیط را کاهش می دهد. آجر های فشاری می توانند تا 35 دسی بل از صدای محیط را کاهش دهند و دو بلوک سفالی و بلوک سیمانی نیز به ترتیب می توانند تا 28 و 25 دسی بل از صدای محیط را جذب کنند. از این رو چنانچه آرامش و تمرکز حواس برای شما مهم باشد بهتر است از بلوک هبلکس استفاده کنید تا ساختمان کمترین ورود و خروج صدا را داشته باشد.

شاخص های بلوک هبلکس با کیفیت

هزینه ها:

هزینه ها از جمله مهمترین مولفه های برای انتخاب یک مصالح ساختمانی هستند و حتی دیگر قابلیت های یک مصالح را تحت تاثیر قرار می دهند به گونه ای که ممکن است یک مصالح بهتر باشد ولی به دلیل قیمت بالاتر مورد استفاده قرار نگیرد. به دلیل متغیر بودن قیمت ها ما از ارائه اعداد و ارقام خودداری می کنیم. به جز خود بلوک، ملات مورد نیاز و همینطور میلگرد هایی که بستر ساختمان را نیز تشکیل می دهند به قیمت افزوده می شوند. در میان مصالح ساختمانی قیمت تمام شده یک دیوار (شامل ملات و میلگرد) که با بلوک هبلکس ساخته شده باشد کمتر است و از این رو می توانید با هزینه کمتر بالاترین کیفیت را داشته باشید. پس از بلوک هبلکس، بلوک سفالی، بلوک سیمانی، بلوک لیکا و نهایتا آجر فشاری کمترین قیمت را دارند.

کارشناسان عمرانیه می کوشند تا با بهترین مشاوره به شما مهندسین و سازندگان گرامی بلوک هبلکس با کیفیت و بهترین متریال ساختمانی که جز مصالح نوین ساختمانی می باشد را به شما معرفی و با کمترین قیمت برای شما تهیه می نماید. تیم اجرای عمرانیه بنا به صلاحدید کارفرما تا انتهای ساخت پروژه همراه و پشتیبان شما خواهد بود.

اشتراک
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
0
نظر شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x